вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 151
home Хроника

ПОЧИНА МОТОЦИКЛИСТ: 28- годишниот делчевец изгубил контрола и паднал

ПОЧИНА МОТОЦИКЛИСТ: 28- годишниот делчевец изгубил контрола и паднал
илустрација

Утрово во 04.50 часот било пријавено дека во с.Стамер, делчевско, Д.Д.(28) од с.Стамер, управувајќи мотоцикл, изгубил контрола и паднал.

Д.Д. починал на местото на незгодата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Делчево.

Коронавирус