четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Почина млад затвореник, познат неговиот идентитет

Почина млад затвореник, познат неговиот идентитет

На 15.09.2020 во 20:55 часот во СВР Куманово, од Затвор Куманово-Отворено одделение Крива Паланка било пријавено дека во затворот починал осуденикот О.Р.(44) од Куманово.

Увид извршиле екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка и лекар од Здравствен дом Куманово, кој констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Локални избори 2021