понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Хроника

Почина маж погоден од куршум за време на лов

Почина маж погоден од куршум за време на лов

Триесет и едногодишно лице од селото Богородица почина за време на лов на планината Кожуф.

МВР соопшти дека лицето било погодено од кушум од страна на Б.Ѓ.(52) од Гевгелија и починало на местото на настанот.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош од Гевгелија.

-Б.Ѓ. бил приведен во полициска станица, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција – информираат од полицијата.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус