вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 18
home Хроника

Почина Дракче, поранешниот член на групата „Ван Гог“

Почина Дракче, поранешниот член на групата „Ван Гог“

Предраг Поповиќ – Дракче, член на првиот состав на српската рок – група „Ван Гог“, почина денеска на 57 годишна возраст. Веста за неговата смрт е потврдена од страна на Здружението на рок музичари од Србија.

Коронавирус