вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Почина бебе, детали за трагедијата во Скопје

Почина бебе, детали за трагедијата во Скопје

На 27.10.2021 во 07:20 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, од Итна медицинска помош било пријавено дека во дом во Скопје на ул.„Гвадалахара“ имало починато бебе.

Полициски службеници од Полициското одделение излегле на местото, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Коронавирус