сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Почина 31- годишен затвореник во Идризово: Телото на обдукција

Почина 31- годишен затвореник во Идризово: Телото на обдукција

Вчера во 09.50 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека починал затвореникот Н.А.(31) од Куманово.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство.

Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.

Коронавирус