сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 27
home Хроника

По судар со автомобил, мотоциклист од Битола се здобил со тешки телесни повреди

По судар со автомобил, мотоциклист од Битола се здобил со тешки телесни повреди

По судар на автомобил „Рено меган“ и мотоцикл која што се случи во Битола, со тешки телесни повреди се здобил 15-годишник кој што го управувал мотоциклот кој што бил и без ознаки.

Во вилтенот на МВР е наведено следното:

На крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола вчера во 16:25 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Рено меган“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(60) од Битола и мотоцикл „Роад БајкБД 125-5“ без регистарски ознаки, управуван од 15-годишник од Битола. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, додека со телесни повреди се здобил 15-годишен сопатник на мотоциклот. Двајцата биле пренесени во Клиничката болница во Битола каде има била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

Коронавирус