среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 73
home Хроника

По расправија во кафе бар избоден кумановец- полицијата го расчистува случајот

По расправија во кафе бар избоден кумановец- полицијата го расчистува случајот

Кумановец бил избоден со остар предмет, соопшти денеска СВР Куманово.  Настанот, како што додаваат оттаму, бил пријавен дваесет минути по полноќ.

Најпрво настанала расправија во кафе бар помеѓу 21-годишниот К.П. и А.Н, која продолжила во друг кафе бар, по што А.Н. со остар предмет му нанел повреда на К.П. Повредениот бил пренесен во кумановската болница каде му била укажана помош. СВР Куманово презема мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус