среда, 28. септември 2022. Вести денес: 164
home Хроника

По групна тепачка во Тетово, прободено едно лице

По групна тепачка во Тетово, прободено едно лице

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(24), И.Б.(22), двајцата од Тетово, А.А.(22) и Б.Ќ.(25), двајцата од с.Шемшево, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 19.01.2021 во Тетово, пријавените започнале физичка пресметка, при што И.Б. со остар предмет му нанел убодни рани на Б.Ќ..

Коронавирус