среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

По 6 месеци пронајдена исчезнатата прилепчанка

По 6 месеци пронајдена исчезнатата прилепчанка

По 6 месеци, вчера во Скопје е пронајдена исчезнатата прилепчанка.

-Синоќа во 22.35 часот на улица „Кеј Димитар Влахов” во Скопје било пронајдено исчезнатото лице А.Ц. (32) од Прилеп, која беше пријавена за исчезната од 06.10.2017 година.

Локални избори 2021