петок, 30. септември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Плаќал да го вработат син му во државна фирма, па сфатил дека е измамен

Плаќал да го вработат син му во државна фирма, па сфатил дека е измамен

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.М.(63) од с.Чегране поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Пријавениот во мај 2019, со намера да прибави противправна имотна корист, го довел во заблуда оштетениот Ј.А.(64) од Гостивар, ветувајќи му дека ќе го вработи неговиот син во државна фирма поради што во два наврата му зел вкупна сума од 1.500 евра, а ветувањето не го исполнил.

Коронавирус