вторник, 28. март 2023. Вести денес: 38
home Хроника

Пијана работа: Тројца скопјани се степале во алкохолизирана состојба

Пијана работа: Тројца скопјани се степале во алкохолизирана состојба

На 28.07.2020 во 20:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Римска“ со ул.„Алжирска“, поради меѓусебно недоразбирање, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М.(52) и Д.А.(39), од една страна, и Г.Ц.(51) од друга страна, сите од Скопје, кои биле во алкохолизирана состојба.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл. 11 и чл. 6 од ЗППЈРМ.

loading...