среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 110
home Хроника

Пијана девојка од Стајковци се обидела да истепа обезбедување и полицаец во дискотека во парк- еве ги деталите

Пијана девојка од Стајковци се обидела да истепа обезбедување и полицаец во дискотека во парк- еве ги деталите

Вчера 5:45 часот во Полициска станица Карпош била приведена Т.Н.(24) од с.Стајковци,скопско, бидејќи околу 2 часот во дискотека во Скопје го нарушила јавниот ред и мир со физички напад врз лице од обезбедувањето, а при обид за нејзино легитимирање физички нападнала и полициски службеник. Т.Н. била во алкохолизирана состојба.

По документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус