сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Пијан татко и неговиот син уапсени- полицијата дошла да го приведе татко му, а син му се обидел да се пресмета со нив

Пијан татко и неговиот син уапсени- полицијата дошла да го приведе татко му, а син му се обидел да се пресмета со нив

На 14.01.2020  полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Д.(53) и неговиот син А.Д.(22), двајцата од Скопје. Околу 06.00 часот на ул.„Методија Шаторов Шарло“, С.Д., кој бил во алкохолизирана состојба, агресивно се однесувал кон полициски службеници кои постапувале по претходна пријава, а при обид да го приведат, полициските службеници биле физички нападнати од неговиот син А.Д.

Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Аеродром за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Коронавирус