вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Хроника

Пијан скопјанец нападнал полицаец: Го привеле, па го однеле на Токсикологија

Пијан скопјанец нападнал полицаец: Го привеле, па го однеле на Токсикологија

На 18.08.2019 околу 05.15 часот во СВР Скопје, М.П. (27) од Скопје пријавил дека физички бил нападнат од Р.А.(49) од Скопје.

М.П. кој бил под дејство на алкохол, почнал агресивно да се однесува кон полицискиот службеник, по што бил приведен, а потоа бил пренесен на Клиниката за токсикологија.