сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 12
home Хроника

Пијан скопјанец ги претепал братот и снаата, нападнал и полицаец

М.С. е лишен од слобода во полициска станица Гази Баба, а полицискиот службеник побарал лекарска помош во Ургентен Центар Скопје.
Пијан скопјанец ги претепал братот и снаата, нападнал и полицаец

Полициски службеник вчера околу 21:30 часот бил нападнат при интервенција за физички напад.

-Имено М.С.(43) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол физички ги нападнал неговиот брат и снаа, а при обид на полицискиот службеник да интервенира М.С. го нападнал удирајќи го со глава во пределот на носот, информираат од полицијата.

М.С. е лишен од слобода во полициска станица Гази Баба, а полицискиот службеник побарал лекарска помош во Ургентен Центар Скопје.

Против сторителот ќе биде поднесена пријава за напад на полициски службеник.