вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 76
home Хроника

Пијан штипјанец агресивно се однесувал кон полицајци

Пијан штипјанец агресивно се однесувал кон полицајци

На 22.07.2020 во Полициската станица Штип бил приведен И.Д.(26) од Штип, затоа што во 01:25 часот на ул.„Вардарска“ во Штип, во алкохолизирана состојба, агресивно се однесувал кон полициските службеници.

По целосно документирање на случајот против И.Д. ќе биде поднесен соодветен поднесок.