среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Пијан кумановец си ја претепал девојката- ѝ нанел тешка повреда

Пијан кумановец си ја претепал девојката- ѝ нанел тешка повреда

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Г.К.(48) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 3 август околу 21,00 часот во Куманово на улицата „436“, во куќата на пријавениот, истиот под дејство на алкохол, физички ја нападнал С.М.(40) од село Пчиња, со која живеел во вонбрачна заедница, при што ѝ нанел тешка телесна повреда.

Qatar 2022