сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Пијан Холанѓанец вознемирувал граѓани во Струга

Пијан Холанѓанец вознемирувал граѓани во Струга

Во Полициската станица Струга вчера во 10.40 часот бил приведен Ф.О.О. (39) од Холандија поради тоа што во алкохолизирана состојба го нарушил јавниот ред и мир и ги вознемирувал граѓаните пред маркет во градското пазариште.

Тој бил задржан во полициската станица за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус