недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 12
home Хроника

Петмина полицајци хоспитализирани, вдишале чад при пожар во фабрика во Трубарево

Петмина полицајци хоспитализирани, вдишале чад при пожар во фабрика во Трубарево

Синоќа во 23.40 часот во СВР Скопје било пријавено било дека во фабрика во село Трубарево, скопско, настанал пожар во фабрика за пластика. Поради задушување од чад, во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле пренесени пет полициски службеници на кои им била укажана лекарска помош и биле пуштени на домашно лекување.

Во 06.50 часот утрово пожарот бил изгаснат од страна Бригадата за противпожарна заштита.

Коронавирус