среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Петгодишно дете тешко повредено додека дедо му го паркирал автомобилот

Петгодишно дете тешко повредено додека дедо му го паркирал автомобилот

Петгодишно дете се здобило со тешки повреди додека неговиот дедо паркирал автомобил во двор од куќа.

Случајот информира МВР, е пријавен пред вчера попладне, а случен во тетовското село Селце.

-Детето се здобило со тешки телесни повреди, по што било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, велат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Локални избори 2021