сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 63
home Хроника

Пет скопјани направиле хаос со меѓусебна физичка пресметка

Пет скопјани направиле хаос со меѓусебна физичка пресметка

Денеска (16.10.2021) во 01:50 часот пред угостителски објект на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода К.П.(22), Б.Ј.(22), Б.С.(21), Ф.Ѓ.(21) и Х.С.(20), сите од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус