вторник, 21. март 2023. Вести денес: 90
home Хроника

Пет малолетници ќе одговараат за насилство

Пет малолетници ќе одговараат за насилство
фото илустрација

СВР Тетово поднесе кривична пријава против пет малолетници од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 21.08.2021 на ул.„Маршал Тито“, пријавените физички ги нападнале Н.Е. и С.С. и им нанеле повреди.

loading...