вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Хроника

Пет лица загинаа во страшна сообраќајка вечерва во Скопје

Пет лица загинаа во страшна сообраќајка вечерва во Скопје

Околу полноќ тешка сообраќајна несреќа на влезот од скопската населба Драчево.

Како што дознава неофицијално ТВ21, при судир на автомобил и камион загинаа на лице место три лица, а две починале на скопските клиники.

Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Коронавирус