недела, 4. декември 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Пет лица се испотепале во Ѓорче, се мавале и со тврди предмети

Пет лица се испотепале во Ѓорче, се мавале и со тврди предмети
фото-илустрација

Вчера во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Љ.(27), Б.Љ.(29) и Л.С.(19), од една страна, и К.Н.(45) и З.Н.(51), од друга страна, сите од Скопје, при што биле употребени и тврди предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус