петок, 5. март 2021. Вести денес: 90
home Хроника

Пет лица претепале малолетник од Кавадарци

Пет лица претепале малолетник од Кавадарци

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.М.(29), А.М.(19), Д.М.(24), Л.Т.(18) и уште едeн 17-годишник, сите од Штип.

На 18.09.2019 околу 23.30 часот, пријавените во Штип физички нападнале 17-годишник од Кавадарци.

Коронавирус