понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Хроника

Пет лица повредени во 10 сообраќајки во Скопје

Пет лица повредени во 10 сообраќајки во Скопје

Пет лица се повредени во девет сообраќајни несреќи кои вчера се случиле на територијата на Град Скопје.

Сообраќајната полиција во изминатотот деноноќие санкционирала 93 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од сообраќај биле исклучени 24 возачи. Според полицискиот извештај, пет возачи управувале под дејство на алкохол, 12 управувале возило пред да се стекнат со право на возачка дозвола, тројца биле почетници и четворица се отстранети поради други причини.

Непрописно биле паркирани 262 возила, а пајакот службата подигнала 66 моторни возила.

Коронавирус