понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно 14 сообраќајки што се случиле вчера на подрачјето на СВР Скопје. Во 10 сообраќајки била причинета материјална штета.

Од СВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и санкционирала двајца возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената со сообраќаен знак, а од сообраќај исклучила еден возач кој го управувал возилото под дејство на алкохол и тројца возачи пред да се стекнат со право на управување на моторно возило, како и три нерегистрирани возила.

Санкционирани биле и двајца возачи и 10 пешаци кои поминале коловоз на црвено светло.

Со специјалното возило „пајак“ биле отстранети 65 возило

Коронавирус