петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пет лица од Тајван нападначе полицаец во Македонија

Пет лица од Тајван нападначе полицаец во Македонија

На 09.05.2021 во 17.00 часот Прифатниот центар за странци во Скопје пет лица од Тајван физички нападнале полициски службеник, кој извршувал службени дејства.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус