сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пет лица од Пакистан и едно од Индија синоќа пронајдени во автомобил во кумановско

Пет лица од Пакистан и едно од Индија синоќа пронајдени во автомобил во кумановско

Синоќа после полноќ во 00:50 часот на регионалниот пат село Речица – село Ваксинце од страна на полициски службеници е даден знак за сопирање на патничко моторно возило „Опел Синдра“, но возилото не заспорело туку се упатило кон село Речица.

Истото возило е пронајдено оставено покрај патот на влезот во селото, а возачот го напуштил местото на настанот. Во возилото се пронајдени пет лица од Пакистан и едно лице од Индија, по што истите се приведени и предадени во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус