вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 120
home Хроника

Пешак загина во тетовско, бил удрен од автомобил кој го управувал малолетник

Пешак загина во тетовско, бил удрен од автомобил кој го управувал малолетник

Седумдесет и шестгодишен пешак од тетовско Камењане загина откако бил удрен од автомобил управуван од малолетник.

-Сообраќајна несреќа е пријавена вчера во 17 часот во СВР Тетово. Возило „рено клио” со тетовски таблици на регионалниот пат Тетово-Камењане управувал малолетник од Камењане и удрил во пешакот Ќ.О (76). Пешакот добил тешки телесни повреди, по што е пренесен е во клиничка болница Тетово каде дежурен лекар констатирал смрт, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Возачот е обезбеден во СВР Тетово. Увид извршиле полициски службеници на СВР Тетово во содејство со јавен обвинител.

Локални избори 2021