четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Пешак тешко повреден во Струмица

Пешак тешко повреден во Струмица

На 29.09.2020 во 20.30 часот на крстосница од булевар „Ленинова“ и улица „4 Јули“ во Струмица, патничко возило „Mерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од Ј.Ј. (42) од Струмица, удрило во пешакот М.С. (50) од Струмица.

-Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица, информира МВР.

Коронавирус