четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 39
home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка

Пешак тешко повреден во сообраќајка

На 27.11.2020 во 12:00 часот на ул.„Малешевска“ во Скопје, патничко возило „фиат брава“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р. (24) од Скопје, удрило во пешакот Ш.Е.(48) од с.Морани, скопско.

Во незгодата, Ш.Е. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус