вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Велес

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Велес

На 30.11.2021 во 10.00 часот на ул.„Благој Ѓорев“, пред трговски центар во Велес, патничко возило „хјундаи“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.М.(27) од Велес удрило во пешак З.К.(78) од Велес, информираат од полицијата.

Во несреќата З.К. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес.

Извршен е увид на местото на несреќата.

Коронавирус