вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

На 18.04.2021 во 18.30 часот било пријавено дека на ул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“, со косовски национални ознаки, управувано од Е.М.(24) од Тетово, удрило во пешакот И.Г.(39) од с.Блаце, информира МВР.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус