сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 28
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

На 01.04.2018 година во 12:40 часот во Скопје, на крстосница од булевар „Јане Сандански“ и  сервисна  улица која го поврзува булеварот со станбена улица С.С.(58) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Пежо 308“ со скопски регистарски ознаки удрило во пешак В.П.(80) од Скопје.

В.П. со возило на Брза помош била пренесена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување лекарска помош и од страна на доктор и биле констатирани  тешки телесни повреди.

Тој е задржана на понатамошно лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.