вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 176
home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

На 13.06.2021 во 12.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Беласица“ во Скопје, после крстосницата со бул.„Гоце Делчев“, патничко возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(38) од Скопје, удрило во пешакот И.А.(40) од с.Бајрамици, Центар Жупа, информира МВР.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.

Коронавирус