среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 132
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Вчера во 15,35 часот во Скопје, на ул. „Јани Лукровски“ се  случила  сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Опел Мерива“ со скопски регистарски ознаки управувано од Б.К.(34) од Скопје удрило во пешакот А.О. (32) од Скопје.

Во незгодата со повреди се здобил А.О. кој со возило бил пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди по што е задржан за понатамошно лекување.

 

Коронавирус