сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Куманово

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Куманово

На 14.10.2021 во 18.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември“ во Куманово, патничко возило „форд фокус“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.Љ.(32) од Куманово, удрило во пешакот Ф.Љ.(87) од Куманово, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус