сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 11
home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Куманово

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Куманово

На 12.07.2021 во 10.05 часот било пријавено дека во Куманово на ул.„Доне Божинов“, патничко возило „фолксваген пасат“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ.(48) од Куманово удрило во пешак С.М.(86) од Куманово, информира МВР, информира МВР.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.