среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 135
Во живо

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Капиштец

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Капиштец

На 10.02.2021 во 08.10 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Васил Ѓоргов“ и ул.„Шарски одред“ во Скопје, патничко возило „фиат типо“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(65) од Скопје, удрило во пешакот Б.Т.(35) од Скопје, информира МВР.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

ЕУРО 2020

Македонија