среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Центар

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Центар

Пешакот Б.А.(78) од Скопје се здобил со тешки повреди откако во него удрил автомобил „Пежо“  управуван од 69-годишниот скопјанец Д.К.

Несреќата се случила вчера околу 12.50 часот на улица „Кирил и Методиј“. Пешакот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во комплекс клиники “Мајка Тереза” каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.