понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 50
home Хроника

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Аеродром

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Аеродром

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 14:30 часот на булеварот „Јане Сандански“.

Од полицијата информираат дека товарно моторно возило “Фолксваген транспортер“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(31) од Скопје (кој по незгодата со возилото го напуштил местото на настанот) удрил во пешак Л.М.(66) од Скопје.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот која со возило била пренесена во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ и задржана на понатамошно лекување. Се работи на целосно расчистување на случајот, стои во полицискиот билтен на МВР.

Коронавирус