четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 88
home Хроника

Пешак тешко повреден во Скопје

Пешак тешко повреден во Скопје

На 03.12.2021 во 17,30 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Методија Андонов Ченто“, патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.А.(24) удрило во пешакот А.Д.(39), двајцата од с.Арачиново, скопско.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус