среда, 3. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пешак тешко повреден во Скопје

Пешак тешко повреден во Скопје

На 26.01.2020 во 10.40 часот  на улица „1“ во с.Волково, скопско, патничко возило „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(26) од с.Волково, удрило во пешак Р.Р.(87) од с.Кучково.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус