понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 22
home Хроника

Пешак тешко повреден во Кичево по удар од товарно возило

Пешак тешко повреден во Кичево по удар од товарно возило

Товарно возило „Мерцедес“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ц.С.(60) од Кичево, удрило во пешак Д.Д.(63) од Кичево.

Несреќата информира полицијата се случила вчера во 13 часот на улицата „Борис Кидрич“ во Кичево.

-Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица Кичево.

Коронавирус