вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 16
home Хроника

Пешак тешко повреден по удар од комбе

Пешак тешко повреден по удар од комбе

Пешак е тешко повреден откако вчера утрото на улицата „Никола Карев“ во Скопје, бил удрен од товарно возило „Пежо боксер“ управувано од Р.Ш.(18) од Скопје

Ј.С. (48)  од с.Студеничани, скопско од ударот се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила екипа од СВР СКопје.

Коронавирус