понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 44
home Хроника

Пешaк тешко повреден по удар од автомобил, возачот избегал

Пешaк тешко повреден по удар од автомобил, возачот избегал

С.С.(58) од Пробиштип вчера бил удрен од непознат автомобил на крстосница од улица „Лука Геров“ и улица „Марк Твен“ во Скопје.

Од полицијата информираат дека возачот по сообраќајната несреќа побегнал со возилото од местото.

-Од ударот С.С. се здобил со тешки телесни повреди и со друго возило бил пренесен во градската општа болница „8-ми Септември“ каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и возачот и за целосно расчистување на случајот.