четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 88
home Хроника

Пешак тешко повреден откако бил удрен од товарно возило

Пешак тешко повреден откако бил удрен од товарно возило

Во Полициска станица Делчево вчера околу 10 часот било пријавено дека на улица „Методија Митевски Брицо” товарно возило „Ивеко“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(27) од Делчево, удрило во пешакот Ј.У.(66) од Делчево.

Од ударот, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Коронавирус