понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Пешак тешко повреден на „Првомајска“ во Кисела Вода

Пешак тешко повреден на „Првомајска“ во Кисела Вода

На 25.11.2021 во 17.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, патничко возило „цитроен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Скопје, удрило во пешакот Ѓ.Ѓ.(68) од Скопје.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус